O blogu

O blogu, o umění a o hvězdičkách

7. října 2006 v 14:19 | Reda
Vítám Vás na stránkách, kde se budu pokoušet zachytit svoje pocity po zhlédnutí každého filmu. Nemám oblíbené žánry, vyhýbám se jen filmům příliš uměleckým (Bláznivý Petříček a výše) a příliš plytkým komediím (Zamilovaný profesor a níže). Pozor, pokud to snad někdo budete opravdu číst, texty jsou určeny jen těm, kteří už film viděli, takže jsou plné spoilerů.
V beletrii dnes proti sobě stojí "opravdová" literatura a zábavná literatura. To první je jen pro kritiky a to druhé je sračka. Pouze na hranici mezi oběma je to, co je zábavné a přitom krásné a povznášející. Něco podobného se stalo ve výtvarném umění, ale tam už neexistuje žádná hraniční oblast kompromisu, a navíc se často stane, že umění od sračky pozná jen vyvolený. Filmu se to zatím nestalo. Film musí být především zábavný a když je i chytrý, pomůže Vám něco si uvědomit o životě nebo o sobě, vyvolá ve Vás náladu, která vydrží několik dnů nebo je vizuálně krásný, bere se to jako bonus.
Hvězdičky dávám od jedné do pěti. Pět hvězdiček, to je film, který se dostal daleko za hranici pouhé zábavy (viz výše). Čtyři hvězdičky znamenají, že jde o nezapomenutelný film, ale může je dostat i film, který je "jenom" komedií. Tři hvězdičky značí ještě stále velmi kvalitní film. Od dvou níž jsou různé stupně zábavnosti.
 
 

Reklama